Bull - mimořádný činoherní projekt

Před pár dny jsme oznámili, že se blíží něco mimořádného. Již v minulých článcích a rozhovorech v Mírových listech jsme vám nenápadně naznačovali, že chystáme projekt, který bude výjimečný nejen v porovnání s naší dosavadní divadelní tvorbou, ale i v celorepublikovém měřítku. Nyní nadešel čas, abychom vám alespoň částečně prozradili, oč se jedná. Hra, o které v následujících měsících ještě hodně uslyšíte, má název – Bull.

Bull

Zveřejněno:

8. listopadu 2018

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Výjimečnost celého projektu tkví v konceptu, jakým budeme inscenaci uvádět, v systému prodeje vstupenek, ve vizuálu, v mimořádně dobře napsané hře, která není pro náš repertoár úplně typická, a v neposlední řadě ve skvělém hereckém obsazení, které vám budeme v následujících týdnech postupně odtajňovat. Zatím jen prozradíme, že hlavní roli vedle našich oblíbených ostravských herců ztvární i výrazná herecká osobnost, kterou budete znát z televizních obrazovek.

 

Navazujeme na tradici z první republiky i na světová divadla

Inscenace Bull je postavena na konceptu, kdy jednotlivé reprízy uvedeme naráz za sebou v jednom měsíci. Prakticky každý den tak budeme hrát pouze tuto inscenaci a jednotlivé reprízy na sebe nenavazují. Podobnou koncepci mohou znát například návštěvníci muzikálů, my jej však chceme aplikovat i na činoherní představení. Tento model běžně funguje například na newyorské Broadwayi či v londýnském West Endu. V rámci České republiky se ale jedná o specifikum, a to i z hlediska požadavků, které budou kladeny na herce. Od dob první republiky to totiž bude snad poprvé, kdy herci budou hrát pouze jednu inscenaci bezmála každý den. V minulosti to bylo například Osvobozené divadlo, které právě tímto způsobem odehrávalo svá představení.

 

Vše se odehraje pouze v únoru 2019

Naše produkce je unikátní v tom, že divák bude již dopředu obeznámen s maximálním počtem repríz. Bude znát datum gala premiéry i všech repríz. Vše se odehraje pouze a jen v únoru 2019 a vy již od dnešního dne máte dostatek času na zakoupení vstupenek a výběr z mnoha termínů. Toto představení však po únoru 2019 už nikdy neuvedeme. Máte tak jedinečnou příležitost být u něčeho, co tady v současnosti snad žádné jiné divadlo ještě nezkusilo. Doporučujeme tedy s nákupem vstupenek příliš neotálet, a to i z důvodu, který popisujeme v následujícím odstavci.

 

Čím dříve vstupenky koupíte, tím méně vás budou stát

Cena vstupenek se bude postupně zvyšovat ve třech vlnách podle toho, jak se bude únor 2019 blížit. Tuto formu prodeje můžete znát například z velkých hudebních festivalů. První cena vstupenek je dokonce levnější, než je běžná cena našich standardních představení. Chceme vás totiž trochu napínat, a tak obsazení a další informace budeme zveřejňovat postupně. Nižší cena vstupenek je tak jakousi odměnou pro ty, kteří nám důvěřují a ví, že obsazení i celá hra bude opravdu stát za to. Opět se nabízí analogie s hudebními festivaly, na které si vstupenku za nižší cenu lidé kupují v okamžiku, kdy ještě neznají jediného vystupujícího. V době, kdy budou známy veškeré informace včetně kompletního obsazení, se vstupenky dostanou na naši standardní cenovou úroveň. Čím více se bude blížit datum gala premiéry, tím bude cena vstupenek stoupat.

Ceny vstupenek:

od 8. do 30. listopadu: 250 a 350 Kč

od 1. do 31. prosince 2018: 290 a 390 Kč

Od 1. ledna 2019: 350 a 450 Kč.

 

Pod tímto odkazem naleznete veškeré termíny a vstupenky

 

Sledujte nás a postupně se dozvíte více

Hra Bull pojednává o šikaně a mobbingu na pracovišti. Je to příběh o tom, jak někteří jedinci dokážou pro svůj prospěch a pobavení udělat prakticky cokoliv. Sledujte naše sociální sítě a web, kde se postupně dozvíte více informací. I jednotlivé herce zde budeme odhalovat originálním způsobem. Obsáhlý článek pak naleznete v prosincovém vydání Mírových listů.