Divadlo Mír v novém seriálu od tvůrců Lajny „sKORO NA mizině“

Koncem března nás kontaktoval režisér Vladimír Skórka, který má na svědomí například známý internetový seriál Lajna, s nápadem, jak by mohl svou tvorbou také přispět divadlům, která jsou kvůli současné koronakrizi ve špatné finanční situaci. Slovo dalo slovo a vznikl tak scénář k novému seriálu, jehož fiktivní příběh popisuje situaci herců ode dne, kdy byla karanténa zavedena.

Seriál

Zveřejněno:

20. dubna 2020, aktualizováno 22. dubna 2020

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Koncept seriálu sKORO NA mizině vznikl v rekordním čase. Prvotní nápad totiž přišel na konci března a již 10. dubna byla natočena první epizoda, na kterou se můžete podívat v tomto článku.

Fiktivní příběh inspirovaný Divadlem Mír

Scénář trojice Martin Šimiček, Vladimír Skórka a Michal Suchánek je sice fiktivní, inspiruje se však Divadlem Mír, které jako první činoherní divadlo v České republice začalo okamžitě po uzavření divadel vysílat živé přenosy na svém YouTube kanálu a nyní zde pravidelně tvoří video obsah, kterým baví své diváky a zároveň divadlu pomáhá koronakrizi finančně přežít. V Divadle Mír se také první epizoda tohoto seriálu odehrává.

„Přišel za námi Vladimír a přednesl nápad, do kterého jsme se hned společně pustili. Herci Divadla Mír i herci ostatních divadel se v seriálu budou postupně objevovat, nicméně je to především projekt Vladimíra Skórky, nejde tedy o produkci Divadla Mír. Je to celé inspirované současným stavem a volně i nějakými dalšími věcmi, které se v divadlech odehrály, vše je zde ale bráno s nadsázkou. Řekl bych, že je to až černý humor, nicméně úplnou srandu si z toho zase neděláme,“ říká náš principál Albert Čuba a dodává: „V dalších dílech bude možná divadelní prostředí pozměněno a scény budou i z jiných divadel. Divadlo Mír je v tomto případě zatím spíše startovací.“

„Roušky šít neumím, plicní ventilátory neumí vyvinout asi nikdo z nás, tak přicházíme s pomyslnou rouškou seriálovou. Doufáme, že nejen pobaví diváky, kteří nyní kvůli karanténě tráví většinu času doma, ale také, že pomůže hercům a tvůrcům, kteří jsou nyní – jak už napovídá sám název seriálu – skoro na mizině,” vysvětluje režisér Vladimír Skórka, který měl v těchto dnech točit pokračování filmu Copak je to za vojáka, ale současná vládní nařízení udělala štábu čáru přes rozpočet.

sKORO NA mizině – 1. epizoda

Albert Čuba volá Suchánkovi a Langmajerovi

V seriálu se představí nejen herci Divadla Mír v čele se Třemi Tygry Albertem Čubou, Štěpánem Kozubem, Vladimírem Polákem a Robinem Ferrem, ale i další ostravští herci a herečky, jako například Josef Kaluža, Ondřej Malý, Michal Sedláček, Petr Sedláček, Jaroslav Rusnák, Lada Bělašková, Přemysl Bureš a další. Moravskou část v první epizodě na dálku doplní i Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Michal Suchánek, Jana Bernášková a Rudolf Merkner. 

Výzvou bylo také zapojení všech hygienických opatření do průběhu natáčení. „Při natáčení byla maximálně dodržena veškerá hygienická opatření, ať už se jednalo o dezinfekci prostor Divadla Mír, kde se natáčelo, neustálé dezinfikování rukou všech zúčastněných, či nošení roušek a dodržování rozestupů, což díky velkorysému prostoru divadla bylo naštěstí snadné,“ říká Skórka.

Podpora seriálu

První epizoda seriálu byla uvedena tuto středu 22. dubna na YouTube kanálu Vladimíra Skórky The Well Stuffed Beaver a má v obraze specifický QR kód, skrze nějž mohou diváci na seriál přispívat. Upozorňujeme ale, že tento QR kód a účet seriálu sKORO NA mizině nemá nic společného s naším „virtuálním kloboučkem“ a QR kódem na kanálu Divadla Mír. Z účtu seriálu bude Divadlu Mír vyplacena pouze část financí na honoráře herců a část jako další podpora k přežití této krize.

Podpora Divadla Mír a Třech Tygrů

Pokud tedy chcete podpořit přímo naše divadlo, využijte nadále možnosti na stránce podporuji.divadlomir.cz.
Děkujeme!