Igor Orozovič bude koncertovat v Míru

Igor Orozovič je člen Činohry Národního divadla, ale diváci Míru ho dobře znají třeba z inscenace Jak důležité je mít Filipa či z aktuální filmové inscenace Adam stvořitel, kterou napsali bratři Karel a Josef Čapkovi a je k vidění na MírPlay. Televizní a filmový diváci ho znají z Poldy, Devadesátek, Pasti nebo z filmových novinek Jedině Tereza a Řekni to psem.

Koncert

Zveřejněno:

9. března 2022

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Igor Orozovič (foto: Jan Lipovský)Orozovič před třinácti lety spoluzakládal populární Cabaret Calembour, pro který píše hudbu. Před rokem, v období lockdownu, zaujal širokou veřejnost charitativní písní s klipem Hippokratova armáda, který vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry na podporu lékařů. Vedle herectví se Igor Orozovič nyní vydává s novým autorským písňovým repertoárem na sólovou hudební dráhu. Se svou kapelou pod značkou Igor Orozovič & Co. vyjede ve spolupráci se Supraphonem na první koncertní sérii na trase Praha – Ostrava – Brno, kterou pojmenovala jedna z jeho temnějších písní Když chlap svléká tmu. V Divadle Mír Igor se svou kapelou vystoupí 20. dubna 2022. Vstupenky jsou již v prodeji.

Ostrava je jeho druhé domovské město

Igor ke koncertu v Ostravě uvedl: „Ostrava byla jasná volba. Je to moje druhé domovské město – hlavně z uměleckého hlediska. Hned po DAMU jsem tam totiž dostal angažmá v Národním divadle moravskoslezském, kde jsem se mohl vyhrát v tak úžasných rolích, jako byl Oidipús, Amadeus nebo Nikola Šuhaj z Balady pro banditu. Doteď si tam občas střihnu Jarka Lukavského v Holých Dupách (ostravská verze světového muzikálu Donaha). Mám to město opravdu rád! Miluju Ostraváky a oni snad ještě nezapomněli na Orozoviče. Zároveň už mnohokrát z Ostravy volali po nějakém mém hudebním vystoupení, tak ho teď 20. dubna mají mít. V Divadle MÍR, kde jsem se taky něco nahrál, to bude fajn!“

Užijte si koncert a na chvíli zapomeňte na svět venku

Koncerty Igora Orozoviče s kapelou nabídnou hudbu, která neutíká k elektronice, a texty, které neutíkají k anglické zkratce. Část kapely tvoří muzikanti odkojení rockem a blues: Michal Rákosník, Marcus Jurkovič a Jan Timiopulos. Jazzovým saxofonem to okoření Martin Forst a klavírem jistí Zdeněk Dočekal. Kapelu zdobí virtuózní flétnistka a vokalistka Kristýna Farag a speciálním hostem, jenž se zapojí do koncertního vystoupení, bude herečka a zpěvačka Veronika Lazorčáková.

 „Chceme, aby celý koncert byl jedním velkým zážitkem. Aby to posluchače vcuclo a až do konce nepustilo. Na chvíli jsme zapomněli na svět venku a ve zšeřelém sále sdíleli hudbu a příběhy. Na chvilku si společně stvořili vlastní svět,“ uvažuje Igor Orozovič.