Koncert Barbary Kanyzové proběhne v Divadle Mír již 15. května

Mírová divadelní prkna ovládne již 15. května svým zpěvem naše dobrá kamarádka Barbara Kanyzová. Při této příležitosti také představí svůj nový hudební doprovod z kapely Bandjeez – klávesistu Pavla Sotoniaka a basistu Maro Zemana. Kromě Barbařiných písní z alba Vzpomněnky se mohou posluchači těšit také na její dosud nevydané písně či písně v angličtině, které napsala během svého života v Praze a Berlíně. Nebude chybět i „menstruační“ píseň Rybí salát, jejíž záznam najdete v tomto článku.

Koncert

Zveřejněno:

24. dubna 2023

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Barbara Kanyzová, která doposud hrála převážně sólově nebo doprovázela hudební duo Krhut & Kozub, představí svůj nový hudební doprovod v podání Pavla Sotoniaka (klávesy, vokály) a Maro Zemana (basa, kytara, vokály), kteří jsou známí také tím, že v minulosti doprovázeli Davida Stypku nebo Kateřinu Marii Tichou.

Na koncertě zazní převážně její česká tvorba, která je dostupná na všech audio platformách. Zazní však i písně, které zatím posluchači neměli možnost nikde slyšet. “Jelikož je to můj vlastní koncert, rozhodla jsem se do playlistu zařadit také své starší nebo dosud nevydané písně. Například písně v angličtině, které jsem složila, když jsem žila v Berlíně a vystupovala jako buskerka nebo písně, které jsem složila během svého života v Praze. Původně jsem totiž písně skládala pouze v angličtině” vysvětluje.  „A těším se, že poprvé zazní také nové aranže mých starých písní, které jsme v uplynulých týdnech nahrávali s Pavlem a Marem ve studiu.” dodává Kanyzová.

Barbara Kanyzová působila delší dobu v zahraničí, kde se věnovala především buskingu. Ostravská zpěvačka, skladatelka, textařka a buskerka původně psala pouze v angličtině a vystupovala pět let v klubech v Praze i Berlíně. Prošla si zkušenostmi s R&B, hiphopem, ale i taneční hudbou v projektech se zahraničními producenty. Po návratu do ČR začala úzce spolupracovat s Divadlem Mír, Třemi Tygry, stala se součástí hudebního dua Krhut & Kozub a v roce 2021 napsala a vydala své první české album. Hudebně i textově album Vzpoměnky vyznívá jako kolekce svěžího akustického popu se střípky latiny a folku.

Kanyzová jejíž „menstruační píseň“ zazněla také ve vyprodané pražské O2 aréně, kde doprovázela Štěpána Kozuba, se nyní rozhodla uspořádat koncert v rodném městě a na své „domovské scéně“, jak Divadlo Mír nazývá. „Zde jsem pokřtila své album Vzpomněnky, je to pro mne nejpřirozenější cesta, jak zase začít sólově koncertovat.“ říká Kanyzová.

Sólový koncert Barbary Kanyzové se uskuteční v Divadle Mír v Ostravě 15. května 2023 od 19:00 za hudebního doprovodu Pavla Sotoniaka a Maro Zemana. Trvat bude 90 min bez přestávky. 

Záznam menstruační písně Rybí salát z Divadla Mír

 

Videoklip Sever z alba Vzpomněnky