Kristýna Leichtová v hlavní roli inscenace Bull

Na jevišti ostravského Divadla Mír se poprvé objeví známá divadelní, televizní a filmová herečka Kristýna Leichtová. Obsazení výjimečného činoherního projektu Bull, který mohou naši diváci vidět pouze v únoru 2019, je tak kompletní.

Bull

Zveřejněno:

10. prosince 2018

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Jednotlivé postavy inscenace Bull britského autora Mika Bartletta jsme Vám odkrývali postupně společně s ručně kreslenými plakáty jednotlivých herců. Jako prvního jsme představili Robina Ferra alias Tomáše, férového, ale tak trochu naivního pracanta. Druhý byl Štěpán Kozub, který ztvární roli privilegovaného dominantního alfasamce Michala. Hlavní a jedinou ženskou rolí bude Izabela, ve které uvidíte herečku a novopečenou maminku Kristýnu Leichtovou. Izabela by se dala označit jako inteligentní a vypočítavá kariéristka. Šéfa tohoto tříčlenného pracovního týmu, který musí rozhodnout o tom, koho propustí, bude hrát sám principál Divadla Mír Albert Čuba, který si navíc poprvé vyzkouší i pozici režiséra. Na jevišti ho bude v případě nepřítomnosti alternovat další oblíbený ostravský herec Vladimír Polák. Scénu vytvoří Michal Syrový, který má na svědomí také scénografii u her Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích či Jak důležité je mít Filipa. Kostýmy bude mít na starosti módní návrhářka Jitka Stauder. Více se o hře Bull dočtete také v aktuálním prosincovém čísle měsíčníku Mírové listy. Tento týden se budou konat první čtené, takže se můžete těšit na fotky, které přineseme v dalším článku a samozřejmě také na našich sociálních sítích.

Kristýna Leichtová poprvé v Divadle Mír

Kristýna se narodila v Plzni a vystudovala hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře. Znát ji můžete z televizních obrazovek, například ze seriálů Comeback, Gympl s (r)učením omezeným, Ohnivý kuře, Soukromé pasti a z dalších. Objevila se také ve filmech Účastníci zájezdu či Bastardi. Fanoušci tance a noblesy si ji jistě pamatují z pořadu StarDance aneb když hvězdy tančí, naopak příznivci adrenalinu a kultovních dobrodružných pořadů zase z české Pevnosti Boyard. Kristýna Leichtová je ale samozřejmě především divadelní herečkou, která účinkovala na mnoha jevištích (namátkou: Divadlo Komedie, Divadlo Ta Fantastika, Divadlo Na zábradlí, Strašnické Divadlo, Divadlo Hybernia, Divadlo Palace a další). Ostravští diváci ji mohou aktuálně vidět také v Komorní scéně Aréna, kde ve hře Tři sestry ztvárnila postavu Nataši.

Nezapomeňte, že inscenaci Bull můžete vidět pouze v únoru 2019! Pod tímto odkazem naleznete veškeré termíny a vstupenky.

Vzhledem k tomu, že jsou známy termíny představení s takovým předstihem, jsou vstupenky na Bull také ideálním vánočním dárkem. Do konce roku je navíc můžete kupovat za naší standardní cenu. Od začátku roku 2019 bude cena vyšší, takže neváhejte s nákupem vstupenek zbytečně dlouho.