Nový seriál Krematorium uvidíte už od 25. ledna na MírPlay i YouTube

Již 25. ledna 2024 pohřbíme Jiřího Lábuse! (Naštěstí jen v novém seriálu Krematorium od Divadla Mír.) On-line premiéra našeho doposud největšího seriálového počinu z netradičního prostředí se blíží. Těšte se na pořádnou dávku černého humoru, ironie, ale také záhad, lásky, mysteriózna a rodinného kremačního tepla. Hlavní role ztvární Jiří Lábus, který v seriálu hraje sám sebe, Albert Čuba, Robin Ferro, Lada Bělašková, Marie Anna Kupcová a Kamila Janovičová. Natáčení probíhalo pod režijní taktovkou Tomáše Svobody, který společně s Ondřejem Formánkem napsal i scénář. Šestidílný seriál budeme od 25. ledna potupně zveřejňovat na naší videotéce MirPlay.cz a také na YouTube kanálu Divadla Mír.

Seriál

Zveřejněno:

11. ledna 2024

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Plakát Krematoria (autor: Vojtěch Woody Troják)Přemůže Jiří Lábus vlastní smrt? Je novodobým mesiášem, nebo legendy zkrátka neumírají? Očekávaný komediální seriál Krematorium z produkce Divadla Mír si nebere servítky, je plný černého humoru, ironie a nic mu není svaté, ani smrt… Šestidílný seriál vypráví příběh rodiny Záhorských a jejich rodinného krematoria, ve kterém se po smrti Jiřího Lábuse začnou dít zvláštní, mysteriózní, a především velmi vtipné události, které překračují hranici života, smrti, a obzvláště černého humoru. Proč se mrtvý a černobílý Jiří Lábus objevil druhý den po své kremaci u Záhorských na snídani? A co dělat, pokud se tam začnou objevovat i jejich ostatní „klienti“? Jaké je to být teenagerkou v rodině provozující krematorium, ve kterém navíc straší mrtvý „Rumburak“? Pomůže záhady okolo krematoria vyřešit proutkař, exorcista, nebo snad někdo úplně jiný? To je jen pár z mnoha otázek, na které najdete odpověď v novém seriálu. Úplně první diváci uvidí celý seriál už na mimořádných předpremiérách v ostravském kině Luna, které jsou však již vyprodané. Nemusíte ale smutnit, od 25. ledna bude seriál postupně dostupný on-line a pro všechny!

Jsou hvězdy, které nehasnou (ale naopak zažehnou)

Scénář Tomáše Svobody a Ondřeje Formánka byl napsán doslova naMíru Jiřímu Lábusovi, který hraje sám sebe a svou (seriálovou) smrtí a následným „vzkříšením“ roztočí celý komediální příběh. „Je to velmi dobrý komediální scénář, který mě po dlouhé době opravdu bavil. Vybavily se mi u jeho čtení filmy tandemu Vorlíček-Macourek. Připomnělo mi to ten jejich svět absurdních komedií. A protože jsem oba tvůrce dobře znal, tak mi tohle natáčení bylo hodně blízké.“ Vzpomíná na první seznámení se scénářem Krematoria Jiří Lábus a zároveň malinko přibližuje děj: „V seriálu se ocitnu v rakvi, která dokonce zajede do spalovací pece. Ukáže se ale, že pec zlobí a já se druhý den objevím u Záhorských na snídani.“ V některém dalším článku vám přineseme delší rozhovor s Jiřím Lábusem, ve kterém se o jeho roli i vztahu k Divadlu Mír dozvíte mnohem více.

Robin Ferro a Jiří Lábus během natáčení seriálu (foto: Jan Lipovský)Celé natáčení probíhalo v Ostravě, v Rychvaldu, Šilheřovicích a v Opavě a pro celý štáb Divadla Mír bylo opravdovým zážitkem. „To, co pan Lábus v seriálu předvádí je přímo herecký koncert. Být s takovou hereckou legendou v jedné scéně bylo prostě skvělé! Diváci si určitě všimnou naší společné scény v autobusu, která pro mě byla velkým zážitkem,“ dodal se smíchem Robin Ferro, představitel Karla (přítel Nikoly Záhorské).

Role Viktora Záhorského, upjatého otce rodiny a majitele krematoria perfektně sedla Albertu Čubovi. „Prostředí je stejně jako námět nevšední. Dalo by se říct, že Krematorium je podobně bizarní jako například seriál Návštěvníci, a je tam podobné proplétání světů mystéria a reálného světa jako ukazoval třeba seriál Arabela… V seriálu Krematorium se proplétá realita a fikce tím, že Jiří Lábus hraje sám sebe a v seriálu umře. Ve skutečnosti nám ale naštěstí neumřel,“ vysvětlil s úsměvem principál Divadla Mír a zároveň producent projektu.

Natáčelo se ve skutečném krematoriu, což pro herce nebylo vůbec jednoduché. „Nálada se postupně proměňovala. Před prvním natáčecím dnem v krematoriu se mi hůř usínalo a byla jsem z toho prostředí opravdu nervózní. Hůř se mi tam dýchalo, protože jsme hned první den natáčeli úplně všude, i u pecí. A někteří kolegové dokonce i tak trochu v peci samotné! Ale člověk si fakt zvykne na všechno. Zaměstnanci toho skutečného krematoria, se kterými jsme se poznali a trávili s nimi natáčecí dny, byli naprosto úžasní a pohodoví lidé se smyslem pro humor. I pro ten černý,“ vzpomíná na natáčení představitelka Hany Záhorské Lada Bělašková.

Marie Anna Kupcová, Albert Čuba a Lada Bělašková během natáčení seriálu (foto: Jan Lipovský)Teenagerka Nikola Záhorská práci svých rodičů příliš neuznává a její vztahy jsou poněkud komplikované. Zejména s praprastrýčkem Jiřím Lábusem si po jeho smrti přestane tak trochu rozumět. Její představitelka Marie Anna Kupcová si ale naopak sdílení placu s hereckou legendou nesmírně užívala. „Být po boku Jiřího Lábuse bylo úžasné! Byl to pro mě splněný sen. Řekli jsme si během natáčení tolik věcí a předal mi spoustu životních mouder,“ pochvalovala si dvaadvacetiletá herečka Divadla Mír s tím, že trochu netradiční téma seriálu možná může být pro někoho tabu, ale zároveň může ukázat i jiný pohled na smrt a na zaměstnance krematoria, kteří mají často nezaměnitelný smysl pro humor.

V roli „nevšední“ terapeutky psychiatrické léčebny uvidíte Kamilu Janovičovou, kterou určitě znáte z velmi úspěšného filmu Spolu (kde hrála společně se Štěpánem Kozubem), či z pohádek Tajemství staré bambitky (kde naopak natáčela s Jiřím Lábusem či s Vladimírem Polákem). Je členkou činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského a její ztvárnění terapeutky v Krematoriu je zkrátka… To se prostě musí vidět.

V seriálu ale účinkuje i mnoho dalších skvělých herců a hereček, jako například Vladimír Polák, Zbigniew Kalina, Michal Sedláček, Jiří Sedláček, Josef Kaluža, Petr Panzenberger, Kostas Zerdaloglu, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Vladislav Georgiev, Markéta Haroková, Ondřej Brett, Ondřej Malý, Jiří Hába, Marek Cisovský a mnoho dalších.

Celý seriál uvidíte postupně na MírPlay i YouTube

Jak již bylo napsáno – vše začne od 25. ledna 2024 a nové díly (které mají v průměru okolo 22 minut) budeme zveřejňovat každý týden ve čtvrtek na obou těchto video platformách. Pokud si tedy ještě nepředplácíte MírPlay nebo nejste odběrateli našeho YouTube kanálu, měli byste to co nejdříve napravit. A jaký bude tedy rozdíl ve sledování na naší videotéce MírPlay a na YouTube kanálu Divadla Mír?

Lada Bělašková, Marie Anna Kupcová, Albert Čuba a Jiří Lábus během natáčení seriálu (foto: Jan Lipovský)Na MírPlay uvidíte následující díl vždy o týden dříve než na YouTube. Takže 25. ledna uvedeme na MírPlay současně 1. i 2. díl (zatímco na YouTube pouze 1. díl). O týden později budou na MírPlay již tři díly (na YouTube pouze dva díly) atd. Navíc, jak jistě víte, na MírPlay jsou všechna naše videa vždy v plné 4K kvalitě, bez reklam a jsou dostupná v naší aplikaci pro mobilní telefony a chytré TV. Ale především – předplácením MírPlay napřímo odměníte Divadlo Mír, díky čemuž můžeme nadále natáčet seriály, filmy a další videa. Je to tedy ideální možnost pro skalní mírumilovné diváky, kteří nebudou moci dospat do dalšího dílu, rádi si dopřejí nejvyšší kvalitu, nemají rádi reklamy a chtějí nás za naše videa napřímo odměnit. Předplatné MírPlay stojí pouze 90 Kč měsíčně a automaticky se prodlužuje (zrušit ho lze jednoduše kdykoliv). Oproti tomu na YouTube budeme jednotlivé díly zveřejňovat každý týden po jednom, budou v nižší kvalitě a přerušované reklamami. I na YouTube nás ale můžete za seriál dobrovolně odměnit jakoukoliv finanční částkou – stačí u videa kliknout na tlačítko „Díky“ a zvolit si libovolnou sumu. Za jakoukoliv formu odměny budeme samozřejmě velice rádi.

 

Ať už ale budete Krematorium sledovat na MírPlay, nebo na YouTube, hlavní pro nás je, abyste se u seriálu dobře bavili! Další informace o Krematoriu naleznete pod tímto odkazem.

 

Už jste viděli první teaser?