Premiéra nové hry Ráno po tom se uskuteční 6. října

Léto uteklo jako voda (což v těch minulých parných dnech platilo dvojnásob). Ani jsme se nenadáli, je tady září a nám v Divadle Mír začíná již druhá sezóna. Předně Vám chceme ze srdce poděkovat za Vaši přízeň, podporu a hojnou návštěvnost v minulé sezóně. Vaše spokojenost pro nás vždy bude hlavním cílem a motorem naší práce.

Zkouška

Zveřejněno:

11. září 2018

Zde doplňte alternativní popis obrázku

První novinkou této sezóny bude hra současného britského dramatika Petera Quiltera se všeříkajícím názvem Ráno po tom (v originále The Morning After). Tato moderní komedie o lásce, sexu a jedné nekonvenční rodince rozesměje naše diváky poprvé v sobotu 6. října, a to dokonce v české premiéře.

Představte si, že se po jedné divoké páteční noci probudíte v cizí posteli vedle cizí dívky. Jste nahý, nic si z předešlého večera nepamatujete, nevíte, kde jste a kdo to vedle vás leží. Aby toho nebylo málo, tak postupně zjistíte, že si s vámi neznámá slečna snad hodlá naplánovat i společnou budoucnost, zatímco vy stále neznáte ani její jméno. V tom Vás ale dívka vyfotí a fotku okamžitě posílá své matce, která záhy vstupuje do pokoje s připravenou snídaní. Samozřejmě si k Vám nenuceně přilehne a přidá se ke konverzaci. Trochu šílená představa, viďte? A to je jen začátek Tomova příběhu, který již v říjnu odvypráví naše nová inscenace Ráno po tom.

Hra je postavena na výborných dialozích, které jsou permanentní přestřelkou vtipů. Režie se ujal oblíbený polský režisér Grzegorz Kempinsky. “Mám rád komedie, které ukazují, jak se normální lidé zachovají v nenormálních situacích. Ráno po tom je výborné i tím, že v něm můžeme najít podtexty a odkazy na komedii Tango polského dramatika Mrożeka, která je jednou z nejlepších divadelních komedií vůbec. Mrożek je známý svým krásným absurdním divadlem a v tom já vidím jakousi spojitost s naší inscenací. A proč by měl divák na tuto hru přijít? No protože se bude více jak dvě hodiny neustále smát”, doporučuje režisér Kempinsky.

V hlavních rolích se představí mladá herečka Karolína Hýsková a zakladatel divadla Albert Čuba, tuto ústřední dvojici doplní oblíbená herečka z Komorní scény Aréna Alena Sasínová-Polarczyk, dále pak Robin Ferro a Vít Hofmann. Opět tak propojujeme ostravské herce z různých divadelních scén. Dramaturgyní hry je Alice Olmová, scénografii a kostýmy navrhl David Janošek, hru přeložil mladý ostravský scenárista Jan Dvořák.

Nenechte si ujít českou premiéru hry Ráno po tom, která se uskuteční v sobotu 6. října 2018. Vstupenky lze zakoupit na portálu chcivstupenky.cz

Zatím se můžete podívat na pár fotografií z poměrně intenzivního zkoušení, které v našem divadle aktuálně probíhá.

Fotogalerie

(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)
(foto: Jan Lipovský)