Ředitelka Divadla Mír Veronika Kusá zvítězila v soutěži Lady Business!

Naše milovaná výkonná ředitelka Veronika Kusá je od pondělí 11. listopadu držitelkou prestižního titulu Lady Business Moravskoslezského kraje. Za svou nenahraditelnou práci v Divadle Mír byla oceněna prvním místem v kategorii Manažerka. Máme z ní velkou radost! Gratulujeme a jsme samozřejmě náležitě hrdí!

Lady Business

Zveřejněno:

12. listopadu 2019

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Do 4. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Moravskoslezský kraj, se přihlásilo celkem 33 soutěžících. Hodnotitelé tak posuzovali práci a výsledky 19 manažerek a nově také 14 studentek. První místo a tedy i titul Lady Business v kategorii Manažerka získala Veronika Kusá, výkonná ředitelka Divadla Mír, ve kterém působí již od jeho vzniku. „Naše začátky, to tedy byla jízda. Mám pocit, že jsem pracovala tak 16 hodin denně a dělala jsem snad úplně vše, dokonce jsem i hercům prala ponožky,“ vzpomíná Veronika a dodává, že těžká práce ale nese své ovoce, jelikož dnes patří Divadlo Mír mezi nejprogesivněší scény v regionu, těší se divácké přízni a spolupracuje s desítkami lidí.

Veronika ke svému ocenění získala také ceny v hodnotě 100 000 Kč, přičemž 30 000 Kč představuje příspěvek na vzdělávací aktivity, 30 000 Kč na zlepšení image a zbylých 40 000 Kč budou použity jako dar neziskové organizaci. Naše ředitelka se je rozhodla věnovat nově vznikajícímu ostravskému divadlu Studio G. „Vím, jak jsou začátky těžké a jak se hodí každá koruna. Věřím, že lidé sdružení kolem Studia G dělají svou práci srdcem, stejně jako my v Míru, ráda bych je proto v jejich činnosti takto podpořila,” dodává Lady Business 2019.

V oblasti kultury zůstalo i druhé místo, které získala Darina Daňková, jednatelka ostravského domu kultury AKORD & POKLAD. Třetí příčku pak obsadila Zuzana Heiník Bělová, výkonná ředitelka společnosti BELdental, která se zabývá prodejem stomatologických materiálů a produktů pro ústní hygieny. 

V tomto ročníku se kromě již etablovaných manažerek nově oceňovaly i studentky. „Letos jsme se poprvé rozhodli ocenit také studentky. Tato nová kategorie má ukázat, že i při studiu mohou lidé dokázat výjimečné věci. Letošní vítězka Barbora Kacerovská zaujala svou neskutečnou pílí a pracovitostí, i svým vztahem k regionu. Dostala nabídku pracovat v prestižním výzkumném týmu v Kanadě, přesto se vrátila do Ostravy a provádí výzkum v superpočítačovém centru IT4Innovations,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Vítězky letošního ročníku čeká opět titul Lady Business a také stotisícová výhra, kterou zužitkují nejen pro sebe například na vzdělávání, ale část věnují i na dobročinné účely a mohou tak pomoci i dalším lidem,“ řekl ředitel organizující společnosti Moravskoslezské Investice a Development Tomáš Kolárik. 

Více se o tomto titulu a především o naší výkonné ředitelce dozvíte v novém vydání Mírových listů, které můžete očekávat začátkem prosince.

Fotogalerie