Štěpán Kozub v hlavní roli televizního seriálu a celovečerního filmu

Umělecký šéf a herec Divadla Mír Štěpán Kozub má v tomto roce napilno. Krom hraní v divadle se totiž intenzivně věnuje natáčení seriálu pro Českou televizi a připravuje se také na hlavní roli v celovečerním filmu.

Natáčení

Zveřejněno:

13. června 2019

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Místo zločinu Ostrava

Štěpán Kozub (foto: Jan Lipovský)Štěpán aktuálně natáčí třináctidílný krimi seriál České televize s názvem Místo zločinu Ostrava, kde hraje postavu Matese, který je jedním z hlavních vyšetřovatelů na oddělení vražd. Jak již sám název napovídá, celá tato kriminálka je zasazena do prostředí Ostravy. V každém ze třinácti dílů se řeší případy různých vražd, které jsou dokonce inspirovány i skutečnými událostmi. Zajímavé je také zbylé herecké obsazení. Štěpán totiž hraje s Karlem Dobrým, čerstvým držitelem ceny Český lev. Tuto mordpartu dále tvoří Pavel Kříž, Stanislav Majer a Pavla Beretová. Aktuálně probíhá poměrně intenzivní natáčení, které skončí až během srpna, takže uvedení seriálu v televizi můžeme očekávat během příštího roku.

Hrana zlomu

Štěpán se také již několik měsíců připravuje na natáčení celovečerního filmu Hrana zlomu, na kterém se mělo původně začít pracovat již tento rok, nakonec ale natáčení započne až během příštího léta. Toto psychologické drama pochází od Emila Křižky, autora scénáře krátkého filmu Ruchoth Raoth, ve kterém Štěpán Kozub také sehrál hlavní roli, za niž získal ocenění na filmovém festivalu v Las Vegas. V Hraně zlomu se objeví i několik dalších skvělých herců, které znáte z jeviště Divadla Mír. Těšit se můžete na držitelku Ceny Jantar a Ceny divadelní kritiky Pavlu Gajdošíkovou (Dva úplně nazí muži), Petra Panzenbergera (Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích) či Alenu Sasínovou-Polarczyk (Ráno po tom).

Film bude pojednávat o dvou rodinách, jejichž příběhy se v určité fázi protnou, přičemž toto setkání nebude úplně šťastné. „Je to pro mě asi nejintenzivnější příprava, jakou jsem doposud zažil. Po přečtení scénáře jsme totiž s Emilem dlouze debatovali o tom, jaká by má postava měla být, a mě v tu chvíli napadlo, že by bylo vhodné, kdybych značně zhubnul. V mých očích je má postava Viktora křehkým klukem, který je vlastně obětí jakési vykloubené rodiny a vlastní matky. Takže v tuto chvíli intenzivně hubnu. Zatím se mi podařilo shodit nějakých 7 kg a ještě dalších 7 kg bych shodit chtěl,“ říká o svých přípravách Štěpán Kozub. Také tento film se bude točit na Ostravsku a okolí.