Třetí mírová sezóna je tady!

Prázdniny jsou za námi, a tak se herci a s nimi i celé Divadlo Mír probouzí z letního spánku. I když o žádném spánku nebo pasivním odpočinku se vlastně moc mluvit nedá. A co vás v Divadle Mír na začátku nové sezóny čeká?

Nová sezóna 2019/2020

Zveřejněno:

9. září 2019

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Několik herců, které znáte i z našeho divadla, jste mohli během léta vidět například na Letních shakespearovských slavnostech, takže o žádném letním lelkování tady určitě nemůže být řeč. To samé platí i pro celé Divadlo Mír, ve kterém během prázdnin probíhala velká rekonstrukce divadelního sálu. Upravili jsme elevaci hlediště, zvýšili strop a sedadla tak, aby i lidé ze zadních řad viděli na jeviště co možná nejlépe. Takže práce bylo doslova až nad hlavu. Ke konci srpna jsme už sice trochu závodili s časem, ale nakonec se vše stihlo a Mír již netrpělivě čeká na první návštěvníky této sezóny. Více o rekonstrukci se rozpovídáme v nějakém dalším článku.

Září v Divadle Mír

A na co se kromě nového hlediště můžete ze začátku nové mírové sezóny těšit? Září odstartujeme trochu netradičně zcela novým formátem naší komediální show Tři Tygři: V trysku staletí, kterou můžete vidět hned ve dvou termínech – 9. a 10. září. Obě představení mají navíc benefiční rozměr, jelikož celý jejich výtěžek půjde právě na již zmíněnou rekonstrukci. 

Určitě byste si v září neměli nechat ujít naši nejnovější klasickou komedii Lakomec, v titulní roli s Vladimírem Polákem a s dalšími skvělými ostravskými herci, kterou uvedeme 19. a 25. září.

Po dlouhých osmi měsících se na jeviště Divadla Mír vrací další skvělá klasická komedie proslulého dramatika Oscara Wilda Jak důležité je mít Filipa, ve které se představí plejáda oblíbených herců z několika divadel z celé republiky. Těšit se tak můžete na charismatického Igora Orozoviče z pražského Národního divadla, Andreu Mohylovou z plzeňského Divadla J. K. Tyla, Petru Lorencovou, která od nové sezóny přechází do brněnského Národního divadla, a v neposlední řadě zástup herců z Národního divadla moravskoslezského v čele s Vladimírem Polákem a Veronikou Forejtovou. Tuto nestárnoucí komedii se skvostným anglickým humorem uvedeme 22. září a 31. října.

Milovníkům bláznivého a tak trochu lechtivého humoru doporučujeme komedii Ráno po tom, ve které v hlavní roli Toma uvidíte našeho principála Alberta Čubu, kterak se souhrou bizarních okolností dostane do jedné naprosto šílené rodiny. Co všechno náš hrdina vydrží pro lásku (nebo pro sex?), se dozvíte 26. září.

Ani v zářijovém programu samozřejmě nemůžou chybět dva velké mírové bestsellery současného dramatika Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži a Kdo je pan Schmitt? v hlavních rolích se Štěpánem Kozubem. Dva úplně nazí muži vás zcela jistě totálně odrovnají 21. a 23. září. Kdo je pan Schmitt?, zjistíte v absurdní komedii 28. září.

Krom toho začínáme pracovat i na zcela nové komedii, o které vám již brzy řekneme více informací, takže nás sledujte i nadále.

Jak vidíte, start třetí mírové sezóny s novým hledištěm bude stát opravdu zato! Kompletní program včetně vstupenek naleznete zde na našem webu.

Celý tým Divadla Mír se již velice těší na vaši návštěvu!

 

První Mírové deníky nové sezóny