Vánoční novinky na MírPlay a dárky na poslední chvíli

Vánoce jsou tady! A protože se již od nepaměti jedná o svátky klidu a Míru, máme pro vás spoustu novinek a také jeden tip na perfektní dárek pro každého, kdo stále shání něco pod stromeček. Ale ještě, než to na vás všechno vychrlíme, rádi bychom vám popřáli šťastné a veselé vánoční svátky. Užijte si pravé mírumilovné Vánoce.

Mírové
Vánoce

Zveřejněno:

20. prosince 2022

Zde doplňte alternativní popis obrázku

Dárkové poukazy na MírPlay – skvělý dárek na poslední chvíli!

Pokud stále váháte, co koupit pod stromeček, chcete něco, co vaše blízké bude těšit tři, šest nebo dvanáct měsíců, a hlavně to chcete rychle a bez starostí, máme pro vás tip – dárkové poukazy na MírPlay jsou skvělé řešení. Na naší videotéce totiž chystáme několik velkých (před)vánočních překvapení! Podělte se o ně se svou rodinou či přáteli.

Největší výhodou je, že poukaz koupíte za pár kliknutí a OKAMŽITĚ vám přijde na e-mail (lze jej tedy zakoupit i pár minut před štědrovečerní večeří anebo klidně mezi polévkou a bramborovým salátem).

A co všechno poukazem darujete? Filmy, skeče, filmové inscenace, záznamy divadelních her, záznamy show Třech Tygrů, improscénky, seriály… Zkrátka desítky a desítky hodin zábavy s vašimi oblíbenými mírovými herci, bez reklam a v té nejlepší kvalitě, které si lze užít z pohodlí domova na chytré TV, na počítači nebo nově i v mobilní aplikaci (o tom si ale více povíme níže). (Tyto poukazy lze využít pouze na videotéku MírPlay, nikoliv na vstupenky do Divadla Mír).

Dárkové poukazy zakoupíte on-line, a pokud si nevíte rady, Albert vám v „instruktážním“ videu ukáže, jak na to:

Oficiální aplikace MírPlay pro mobilní telefony je tady!

MírPlay je s námi díky vám už dva roky, a tak si zasloužíte pořádný předvánoční dárek! Novou vymazlenou aplikaci pro iPhony, iPady a telefony s Androidem stahujte zdarma už nyní ze svého Apple App store a Google Play:

   

Pojďme si teď zahrát menší vědomostní soutěž. Na rozdíl od jiných soutěží ale v této vyhrávají všichni. Soutěžní otázky jsou jednoduché:

1) Nabízí nová aplikace přehrávání všech našich videí v mobilu, v plné kvalitě kdekoliv a kdykoliv?
2) Umožňuje ukládat videa do oblíbených a pamatuje si, kde jste ve sledování skončili?
3) Je ke stažení zdarma, vypadá hustě a upozorní vás na nová videa a další důležité události?
4) Obsahuje uniklá videa z Albertovy ložnice, která se nikdy neměla dostat ven??

A odpovědi jsou: ano, ano, samozřejmě, že ano a ne (videa z ložnice má Albert pouze na svém OnlyFans).

Aplikace vás navíc upozorní na nová videa, a dokonce i na zahájení prodeje vstupenek do Divadla Mír (takže nezapomeňte při prvním spuštění povolit upozornění).

Na rozdíl od samotného MírPlay, který jsme si vytvořili kompletně sami, jsme aplikaci do telefonů a pro chytré TV vyvíjeli ve spolupráci se společností Matee Devs s.r.o. (Fakt, že název společnosti vývojářů také obsahuje písmena na „M“ a „D“ je čistě náhodný, ale rozhodně při výběru neuškodil). Mobilní verzi aplikace se podařilo realizovat v rekordním čase díky sdílení kódu napříč čtyřmi platformami (iOS, Android, AppleTV a AndroidTV). Vývojáři z Matee Devs tak dokázali značně urychlit celý proces vývoje, a zároveň snížit chybovost a částečně optimalizovat náklady.

 

MírPlay je nyní dostupný všude!

Na webu, v aplikaci pro chytré TV (Samsung, LG, Apple TV a Android TV) a nyní i v aplikaci pro mobilní telefony (iOS a Android). Chybí snad už jen vesMír (nicméně vypustit vesmírnou družici s názvem Mír by bylo minimálně nevhodné).

Jak již bylo řečeno, na začátku prosince oslavil MírPlay druhé narozeniny. Ze začátku byla naše videotéka dostupná pouze ve webovém prohlížeči, ale stačilo, aby se dalo pár chytrých hlav dohromady, a vylepšení na sebe nenechala dlouho čekat.

Přesně před rokem jsme vydali první appky pro chytré TV (Apple TV a Android TV), které jsme následně o pár měsíců později rozšířili o podporu dalších značek (Samsung a LG), a nyní jsme konečně vydali i aplikace pro mobily. Pokud to půjde tímto tempem, nebude trvat dlouho a do pár let vytvoříme vlastního inteligentního humanoida, který bude mít místo tváře obrazovku s neustále běžícími videi z naší produkce. Říkejme mu zatím pracovně třeba Albertron.

 

Lakomec je na MírPlay!

V sobotu 17. prosince měla tato legendární komedie derniéru na našem divadelním jevišti, ale již nyní si můžete udělat divadlo u vás doma (nebo kdekoliv na mobilu) díky našemu digitálnímu jevišti. Kde totiž jedna etapa končí, druha zase začíná. A tak jsme celý záznam Lakomce umístili na MírPlay. Nemusíte proto smutnit, že jste inscenaci nestihli vidět naživo, nyní si ji můžete pustit kdykoli si jen budete přát. Třeba hned na Štědrý den s rodinou a přáteli!

Stejně jako vše ostatní, co projde naším divadlem, i mírový Lakomec byl/je speciální. Tato bránice trhající komedie, ve které Vladimír Polák v roli Harpagona exceluje natolik, až se mu přímo na jevišti celý Excel totálně rozbije, je zaručeným receptem na chamtivost, trable s láskou a hlavně trudomyslnost. Těšte se ale samozřejmě i na další mírové herečky a herce, kteří vám v Lakomci ze sebe ukážou skoro vše (u některých hereček to platí doslova).

Lakomec v číslech
Provázel nás od června 2019, na repertoáru byl tedy tři a půl roku. Odehrálo se celkem 47 představení. V těch se vystřídalo 13 herců (od hostujících po herce z mírového souboru). Vidělo jej bezmála 15 000 diváků. A od 21. prosince ho uvidí další tisíce diváků na MírPlay.

Krátce o Lakomci
Lakomec (francouzsky L' Avare) je klasická komedie o pěti dějstvích od francouzského herce, spisovatele a dramatika Molièra. Premiéru měla v Paříži v roce 1668. Lakomec je především o chamtivosti a lásce v různých podobách. Eliška miluje Valéra a její bratr Kleant zase Marianu, jenže tu si vyhlédl i jejich otec Harpagon, který zoufale, nekonečně a chorobně zbožňuje... Peníze. Ty tvoří celý jeho svět, s nimi jeho život stojí a padá. Komu dá tedy přednost? Marianě, svým dětem nebo penězům? V titulní roli Harpagona uvidíte (nebo jste viděli) nejmladšího představitele této role – Vladimíra Poláka. V záznamu hrají také Albert Čuba, Robin Ferro, Michal Sedláček, Beáta Hrnčiříková, Michaela Rykrová, Marie Anna Kupcová a Ondřej Malý.

Podívejte se na trailer:

 

Pozor! Kozub útočí!

Přímo na Štědrý den přistane na MírPlay dárek v podobě už čtvrtého dílu Roud tu OU TŮ, tedy Štěpánova dokumentu o jeho stand-upové cestě do O2 Arény, který o Štěpánovi točí Štěpánova firma a účinkuje v něm Štěpán.

Ale to není vše! Z O2 arény se přeneseme zpátky v čase na Štěpánovu tour Kozub: Bez urážky! Praha, Dědek, liliputi a peklo v Rock Opeře? Co na nekompromisní humor říkali v „kulturní“ Plzni? Poznamenal trvale poklidné lázeňské Karlovy Vary Štěpánův nájezd? A jak to dopadlo v Liberci? Odpovědi dostanete již brzy! Na druhý svátek vánoční – tedy na Štěpána – totiž přidáme na MírPlay nové video Kozub: Bez urážky! | Behind the scenes – epizoda 2, ve kterém již podruhé nahlédnete do zákulisí první stand-upové krasojízdy Štěpána Kozuba po ČR. Těšte se na exkluzivní a peprné zákulisní záběry a nálož humoru na pozadí velké stand-up tour. První díl najdete na MírPlay již nyní.

Vánoce na MírPlay tedy budou opravdu štědré.